Kurum Profili

Şensel ’in temelleri 1984 yılında Ayat TANYILDIZ tarafından şahıs firması olarak İstanbul Çağlayan ‘da atılmıştır.

1988 yılında ise Şensel Ltd. Şti. ünvanı ile şirketleşme yolunda yeni bir adım atan ve bu tarihten itibaren kendini sürekli yenileyen tekstil sanayide teknolojik gelişmelere ayak uyduran firmamız; üniforma, tekstil promosyonu ve iş güvenliği alanında Türkiye’nin ve Dünyanın tanınmış birçok şirketine hizmet vermektedir.

Şensel; müşterilerine 10 üretim tesisi ve üç dağıtım merkeziyle hizmet vermektedir. İhracat; üretimimizin % 60’ını teşkil etmektedir. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Almanya, İtalya, Danimarka, İsviçre, Yunanistan, Yeni Zelanda, Bahreyn, Hollanda, Azerbaycan, Gürcistan, Avusturya, Libya, Lübnan, Suudi Arabistan, Katar, Kosova ve Slovenya yer almaktadır.

Şensel; üniforma üretiminin ve müşteri memnuniyetinin merkezinde insan olduğu düşüncesinden hareketle: çalışanların eğitimine ve yetişmiş tecrübeli insan gücünün bünyesine katılmasına önem vermektedir.

Şensel; üretim tesislerinin her birinde, sadece belirli ürünleri üreterek kalitenin korunmasını hedeflemektedir. Üretim tesislerinde insan hatalarını minimize edecek şekilde kaliteli bir üretim için, makine parkurunu sürekli geliştirmekte, iplikten kumaşa kadar hammadde ve aksesuar seçimine önem vermektedir. Üretim sürecini sipariş alımından sevkiyata kadar sürekli kontrol altında tutarak, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkartmayı hedeflemiştir. Şensel; ISO 9001 kalite yönetim sistemine ve CE belgesine sahiptir. Kumaş ve aksesuar tedariği yaptığı firmalar da ISO 9001 ve Oeko-Tex Standard 100 belgesine sahiptir. Kalitede Yönetim Sisteminin en önemli unsurlarından biri olan Kalite sürekliliğini sağlamak amacıyla tedarikçilerden gelen ürünleri kendi bünyesinde ve uluslararası geçerliliği olan bağımsız laboratuvarlarda test ederek kalitenin devamlılığını sağlamaktadır.

MİSYONUMUZ

İş elbisesi sektöründe devamlılığı olan, Ürün kalitesinde özenli, Müşteri ile iletişimde güvenilir, Sektörümüzde öncü bir marka olmak.

VİZYONUMUZ

Sürekli yenilenen tasarımlarımızla kaliteli, daha rahat ve sık iş kıyafetleri ile yurt içi, yurt dışı ve dijital pazarlarda kalıcı olmak.

Sertifikalarımız

sertifikalarımız

9001 Sertifika
9001 Sertifika
9001 Sertifika